Categories City Life

Přečti si komentář a zalez navždy pod kámen!

Komentáře jsou místem nenávisti a neznalosti.

 

I tak by se dala pochopit mentalita lidí, kteří píší komentáře na internetu. Určitě jste někdy během používání internetu narazili na diskusi pod článkem, který jste četli. Nemluvím přitom o sociálních sítích a podobně, kde jsou komentáře nedílnou součástí každé fotky, textu či videa.

Ale na to abyste si přečetli několik komentářů, musíte mít opravdu silný žaludek, nebo být stejní jako ti co tam komentáře píšou. Ať už se jedná o jakýkoliv článek, tak pod ním najdete diskusi. Zaručuji vám, že i po například dvou či třech komentářích, které pojednávají k věci a jsou slušné, narazíte na nenávistné komentáře, urážející pisatele článku či komentáře.

Jakmile se objeví jeden nenávistný komentář, tak se strhne lavina dalších, které nakonec nereagují na článek, ale na komentující a jejich komentáře. Je úplně jedno jestli jde o odborný článek, bulvární či opravdu cokoli, tak diskuse vypadá vždy stejně. Urážky, obviňování z demence a hlavně diskutující se navzájem posílají do míst, kde slunce nesvítí.

Proč ale tuhle očividně jasnou věc vůbec řeším? Dnes jsem narazila na článek o dívce, která se jako občanka Číny, snaží prorazit na tamní sociální síti tím, že se snaží vypadat a chovat jako robot. Osobně na tom nevidím nic strašného. Odjakživa existují skupiny či jednotlivci, kteří se trochu odlišují, nebo se odlišovat chtějí. I za komunismu byli „pankáči“, nebo rebelové, co nosili dlouhé vlasy a mohla bych tak popisovat další tisíce výstředností, které se děly od zrození naší planety.

Tak se mi při článku o této dívce, jen lehce zvedly koutky a řekla jsem si „no docela jí to jde, a asi musí být náročné celý den se pohybovat naznačujíc pohyby robotů. Ale proč ne, když je spokojená, tak to může být docela zábavné“.

A tak jsem si schválně otevřela i diskusi. Tam jsem se dozvěděla, že Čína vlastně není komunistický stát. Že slečna nemá mozek a měla by se jít léčit. Že takoví lidé, ničí celý svět. Že něco takového nebylo za komunistů možné (mimochodem, styl PUNK byl i za komunismu, kdy lidé nosili na hlavě kohouty z vlasů, v různých barvách). Že je to prostitutka, která by měla jít raději dělat nejstarší řemeslo a ne ničit lidem život a mnoho podobných. Také se diskuse opět stočila na vzájemné urážení diskutujících.

To mě celkem rozesmálo, co asi za lidi píše tyto komentáře. To, co by si nedovolili vyslovit ani před svými nejbližšími, šíří po internetu. Prezentují nespokojenost se svým vlastním životem. Ukazují svou nenávist z neznalosti či nevzdělanosti, která se projevuje tím nejprimitivnějším způsobem. A to nemluvě o tom, jak komentují cokoliv, čemu nerozumí, nebo se jim osobně nelíbí.

Lidé by si měli uvědomit, že každý máme své chyby, své radosti a třeba i zábavu, která je pro někoho nepochopitelná. Co je pro jednoho standardem, nemusí být pro druhého vůbec reálné. Žijme a nechme žít, tak by asi mělo znít heslo i na internetu. A také, že není třeba se ke všemu vyjadřovat. Pro ty, kteří tyto komentáře píší, o kterých zde mluvíme, mám jedno upozornění. Uvědomte si, že je možné každé slovo a text dohledat a přiřadit k dané osobě. A tak je možné, že si vás například otipují v zaměstnání, kde byste rádi pracovali, a byli pozváni na pohovor. Mějte na vědomí, že digitální stopa je stejná jako kdysi kádrový posudek. I když trochu v jiném slova smyslu.

Leave a Reply